0
  •  x 
هیچ کالایی در سبد نیست

کتاب های کمک درسی و آموزشی از پیش دبستانی تا کنکور

No image set

مبتکران تست شیمی دهم (تک جلدی)

180000 تومان
240000 تومان
ناشر: مبتکران
مبتکران شیمی دهم واجب بازرگانی
(تک جلدی)
(رشته ریاضی و تجربی)

از انتشارات مبتکران
موضوع
کمک درسی
موضوع آموزش
شیمی
نویسنده
بهمن بازرگانی
مقطع تحصیلی
دهم
سال انتشار
1400
تعداد صفحات
672
نوع جلد
شومیز
قطع
رحلی
وزن
1521 گرم
شماره شابک
9789640729182

مروری بر کتاب شیمی دهم مبتکران
تا به امروز، کتاب کمک آموزشی زیادی در زمینه شیمی به خصوص شیمی دهم نوشته و چاپ شده است. اما اکثر آن‌ها نمی‌توانند پاسخگوی نیاز شما باشند. چرا که درسنامه‌های کاملی نداشته و تست‌های کمی در آن‌ها وجود دارد. در حالی که در کتاب شیمی دهم مبتکران کاملا برعکس است. یعنی ما با کتابی مواجه هستیم که تمرکز اصلی خود را روی درسنامه‌ها و تست‌های تالیفی گذاشته است. این تفاوت را در همان نگاه اول حس خواهید کرد! چراکه لحن نوشته‌ها بسیار صمیمی و دوستانه است و مخاطب را خسته نمی‌کند. همچنین، یک نظم خاصی در نحوهٔ ارائهٔ مطالب وجود دارد که قطعا برای شما خوشایند خواهد بود.

این کتاب از سه بخش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از: درسنامه‌ها، تست‌ها و پاسخ‌های تشریحی. با مطالعه کتاب متوجه خواهید شد که چقدر روی این سه بخش کار شده است! در حقیقت، تمامی مباحث آنقدر دقیق طبقه بندی شده‌اند که خواندن آن‌ها را لذت بخش و ساده کرده است. همچنین، استفاده از نمادهای مختلف برای آموزش نیز به جذابیت‌های این کتاب افزوده است. از جمله این نمادها می‌توان به ایستگاه‌های درس و نکته، طرح‌های آموزش کارتونی، مناظره با دانش آموزان و سوال‌های متداول، علائم کاریکاتوری برای بیان میزان سختی تست‌ها و بسیاری دیگر از نمادها اشاره کرد.

درسنامه‌های کتاب
درسنامهٔ کتاب شیمی تست مبتکران یک درسنامهٔ خود آموز و کامل است. خود آموز بودن درسنامه‌ها باعث شده است که شما با هر سطح علمی بتوانید با کتاب ارتباط برقرار کنید و روز به روز سطح علمی خود را بالاتر ببرید. یکی از ویژگی‌های درسنامه‌ها در شیمی دهم مبتکران، آموزش به روش مباحثه است. در این روش، نکات مهم درسی تحت عنوان سوال و جواب بیان می‌شود؛ در نتیجه بازده یادگیری آن نیز بالاتر خواهد بود. شیوهٔ مباحثه یا مناظرهٔ علمی در این کتاب به گونه‌ای است که یک مبحث به صورت مناظره مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای این کار، یک معلم و سه دانش آموزش با سه سطح آموزشی مختلف طراحی شده‌اند که سوال‌ها و جواب‌ها توسط آن‌ها بیان می‌شود. دانش آموز اول، صفر کیلومتر و بی‌دقت است که سوالات ساده و مبتدیانه می‌پرسد. دانش آموز دوم، متوسط و معمولی است که مسئولیت پرسیدن سوال‌های متداول را دارد. دانش آموز سوم نیز دقیق و تیزبین است که سوالات سخت را مطرح می‌کند. پس از آن، معلم به تمامی این سوالات پاسخ داده و مخاطب را به شیوه‌ای سرگرم کننده آموزش می‌دهد.

تست‌های شیمی دهم مبتکران
تست‌های موجود در کتاب شیمی تست مبتکران نیز مانند درسنامه‌ها، بسیار جامع و مفید هستند. این تست‌ها به صورت میکروطبقه بندی نوشته شده و پیدا کردن یک مبحث خاص برای تست زنی بسیار راحت است. لازم به ذکر است که تست‌های این کتاب، تمامی مباحث کتاب درسی را پوشش می‌دهد و دیگر نیازی نیست به کتاب مراجعه کنید. یکی از ایده‌های جذاب در شیمی دهم مبتکران این است که تست‌ها از نظر میزان سختی طبقه بندی شده‌اند و هر تست از نظر سختی علامت گذاری شده است. تست‌های آسان، بازگویی مطالب سادهٔ شیمی است و دانش آموزان می‌توانند در زیر ۳۰ ثانیه به آن‌ها پاسخ دهند. پس از آن، تست‌های متوسط است که برای پاسخگویی به آن‌ها باید آمادگی کامل داشته باشید. علاوه بر آن، تست‌های سخت و خیلی سخت نیز برای داوطلبان علاقه مند بسیار مفید خواهد بود.

ظاهر کتاب
کتاب شیمی دهم مبتکران از سری کتاب‌های تست واجب این انتشارات است که برای دانش آموزان پایه دهم رشته ریاضی و تجربی نوشته شده است. این کتاب ۶۷۲ صفحه دارد و یک جلدی است. طراحی جلد کتاب مبتکران قابل قبول است و خلاقیت جالبی در آن دیده می‌شود. نحوهٔ صفحه آرایی و فونت نوشته‌ها نیز به گونه‌ای است که چشم را اذیت نمی‌کند و باعث لذت بخش شدن مطالعه می‌شود. استفاده از رنگ‌های متنوع در متن و نمودارهای جذاب نیز به یادگیری مباحث کمک بسزایی می‌کند. با این حال، کیفیت کاغذ به کار رفته در این کتاب نسبتا پایین است. البته این کار، هزینهٔ تمام شدهٔ کتاب را کاهش داده است.

جمع بندی و نتیجه گیری
کتاب شیمی مبتکران با داشتن درسنامه‌های کامل و بدون نقص و تست‌های میکروطبقه بندی شده و جامع توانسته است که نیاز داوطلبان کنکور را برطرف نماید. در این کتاب تمامی مباحث شیمی پایه دهم به صورت دقیق آموزش داده شده است و وجود تست‌های تالیفی و کنکوری نیز منجر به تسلط روی مباحث شده است. یکی از نقاط مثبت این کتاب، لحن صمیمی و دوستانهٔ درسنامه‌ها است که مانع از خستگی دانش آموزان می‌شود. همچنین، پاسخ نامهٔ تشریحی نیز کمک بسیار زیادی به آموزش مطالب می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید درصد خود را در شیمی دهم بالا ببرید، بهتر است از کتاب شیمی دهم مبتکران استفاده کنید!

 

مشخصات جزیی کتاب:

کتاب پرسش های چهارگزینه ای شیمی دهم بهمن بازرگان مبتکران شامل ویژگی های زیر است:
درس و نکته:
در پاسخ نامه تشریحی این مجموعه، نکات مهم در قالب ایستگاه های نکته و درس ارائه شده اند که با خواندن دقیق آن ها، عصاره جان کتاب درسی همراه با نکته های مستتر در آن به کالبد شما منتقل می شود.
تست های خیلی مهم:
این تست ها به صورت دقیق انتخاب شده اند، تست هایی را نشان می دهند که حل آنها برای شما دانش آموزان بسیار حساس و مهم می باشد و حل نکردن ۀن برابر با فاجعه
تست های دسا (دومین سطح اهمیت):
این تست پرسش ها بعد از تست های V.I.T در لول دوم اهمیت قرار دارند.
تست های (آسان، متوسط، دشوار و خیلی دشوار)
پاسخنامه تشریحی

  • ارائۀ نکته های مهم و آموزنده
  • ارائۀ تست های منتخب
  • ارائۀ تست های در سطوح مختلف دشواری
  • طرح آموزشی کارتونی
  • مناظره با دانش آموزان و سؤال های متداول دانش آموزی


مشخصات کلی کتاب:

سوالات تالیفی و استاندارد سازمان سنجش را به صورت دقیق و سطح بندی آورده است.
بعد از سوالات کنکور , تست های تالیفی, تست های کنکور چند سال اخیر را به صورت کاملا پاسخ تشریحی جمع آوری کرده است.
دانش آموزان عزیز توجه داشته باشین که سوالات از راحت به دشوار ارائه شده و همه سطوح را شامل میشود.
لازم به ذکر است که چاپ دوجلدی این کتاب هم موجود و قابل تهیه از همین سایت میباشد و این کتاب تک جلدی میباشد

کتاب پرسش های چهارگزینه ای شیمی دهم تک جلدی ویژه کنکور ۱۴۰۰ به بعد توسط انتشارات مبتکران و تألیف بهمن بازرگانی در ۷۳۲ صفحه منتشر شده است.این کتاب شامل ۳ فصل را می باشد.· کیهان زادگاه الفبای هستی· رد پای گازها در زندگی· آب، آهنگ زندگی مطالب این کتاب به صورت زیر تقسیم بندی شده است:در کتاب شیمی بهمن بازرگان ایستگاه هایی با عنوان درس و نکته در کتاب وجود دارند که در این نکات با مفاهیم بسیاری از درس می‌توانید آشنا شوید.تست ها بخش اصلی این کتاب می‌باشند که هر یک دارای پاسخ تشریحی و زیر عنوان‌های خاص هستند.هر فصل با آزمون‌های چکاب پوشش داده شده است و در پایان کتاب آزمون‌های جامع برای تقویت بیشتر و بهتر دانش آموزان ارائه گردیده اند.پاسخنامه تشریحی این کتاب دارای مجموعه ای از نکات کلیدی و مهم می باشد. این نکات کلیدی و مهم در کادری با عنوان ایستگاه درس و نکته ارائه گردیده اند. این بخش از کتاب مانند یک جزوه می باشد و می تواند کمک بسیاری به دانش آموزان کند.تست های این مجموعه دارای ویژگی های زیر می باشند:· تست‌های آسان: بازگوی عینی در رابطه با مطالب ساده کتاب در این دسته از تست‌ها آورده شده است. معمولا برای حل این تست‌ها زمانی به اندازه کمتر از ۳۰ ثانیه نیاز می‌باشد.· تست‌های متوسط: اگر دانش آموزی با پایه درسی متوسط بخواهد این تست‌ها را حل کند به زمانی کمتر از یک دقیقه نیاز دارد و احتمال غلط زدن تست‌ها کمتر از ۵ درصد است.· تست‌های سخت: زمان پاسخگویی به اینکه سوالات برای دانش آموزان با پایه درسی متوسط و آمادگی بالا تقریبا بیش از یک دقیقه می‌باشد. احتمال غلط زده شدن این تست‌ها بالای ۵۰ درصد است. اگر بخواهید به راحتی آنها را حل کنید باید وقت بیشتری روی مطالعه کتاب درسی و جزوات داشته باشید.· تست‌های خیلی سخت: این دست از سوالات در زمره تست‌های بسیار سخت محسوب می‌شوند. این تست‌ها برای سوپراستارهای کنکور طراحی شده اند و زمان حل آنها برای دانش آموزان معمولی به بی نهایت سوق پیدا می‌کند.· تست‌های ویژه: که به دو دسته تقسیم می شوند.· بسیار مهم: تست‌های بسیار مهم با نام v. i. t . این تست‌ها با دقت و وسواس فراوانی انتخاب شده‌اند که حل آنها برای هر دانش آموز و داوطلبی کار آسانی نیست. این تست‌ها حدود یک سوم از کل کتاب را شامل می‌شوند. اگر بخواهید ۴۰ یا ۵۰ درصد از کنکور سراسری را پاسخ دهید می‌توانید به این تست‌ها تکیه کنید.· تستهای دسا: دسا مختصری از اعتبارات دومین سطح اهمیت می‌باشد. یعنی تست هایی که نسبت به وی آی تی از اهمیت کمتری برخوردار هستند ولی باز هم بخش عمده و قابل توجهی از کتاب را پوشش می‌دهند. البته تست‌های ساده و بی علامت نیز در این کتاب کمک درسی عنوان و گردآوری شده اند.از دیگر ویژگی های این کتاب استفاده از علائم کاریکاتوری می باشد. بدین شکل که در کنار هر پاسخی علامتی قرار دده شده تا دانش آموز متوجه شود سوال پاسخ داده شده دارای چه سطحی بوده است.

جستجو از طریق فیلتر